انجمن صنفی کارفرمایی

محرم


شنبه 3 آبان 1393


-

 باز ماه محرم از راه فرا رسيد و دلهاي پاك آماده پرواز را به سوي خود خيره كرد ،  باز زمين و زمان خود را براي گريستن در عزاي حسين آماده مي كند ، باز حال و هواي كوچه ها با بيرق سياه دگرگون شد .
   شهر لباس  سياه را  بر  تن كرده و انسانها شيفته حق طلبي و اطاعت با تمام وجودت از راه و روش نبوي گشته اند ، اشك بي وجود تو هيچ ارزش و قيمتي ندارد و روح و جان با ياد تو صيقل و صفا مي يابد .
باز محرم فرارسید.  و نوای «یاحسین» در همه‎جا طنین افکنده است. همه‎چیز بوی محرم می‎دهد. گویا زمین، همه کربلا است و روزها، همه عاشورا. مردم عاشق‎تر از هر محرم دیگر، شور و همهمه برپا کرده‎اند. عزاداران در تمامی مساجد و تکیه‎خانه‎ها سرود ایثار و فداکاری، ظلم‎ستیزی، عدالت‎طلبی، وحدت و خداجویی که از محورهای کلیدی انقلاب ماندگار عاشورا دانسته می‎شوند، با هم زمزمه می‎کنند و با سالار این انقلاب تجدید پیمان می‎نمایند.
حسين جان من فدايت شوم  در دلها چه شعله اي ايجاد كرده اي كه ذره اي از آن كاسته نمي شود و آتش آن شعله ورتر مي گردد و  آيا مي توان از  اين عشق مسيري بهتر به پروردگار متعال و كمال انساني پيدا نمود ؟
 حسين جان  مگر از عشق تو  به معبودت مي توانيم نمونه اي خالص تر و زلال تر بيابيم ؟
اي بهترين آموزگار ،  عشق الهي را معنا نمودي ،  و  قدم برداشتن در مسير هدايت پيامبر اكرم ( ص) را به بهترين شكل ممكن نشان دادي .اماما ، حماسه ات  تا ابد مي تواند براي جهانيان سرمشق باشد ، عزت و سربلندي را به دنيا فهماندي و راه  حق را كه بسيار كم نور شده بود براي همگان روشن و هموار نمودی
اماما همه ما بايد راه  شناسايي حق از باطل ، حلال از حرام ، عزت از ذلت ، سعادت از شقاوت ، بصيرت از  گمراهي و بهشت از جهنم را از تو بياموزيم 

 
نظر جدید:
(نظر ارسالی پس از تایید شدن توسط مدیر، قابل نمایش می‌شود.)

کلیه حقوق سایت برای انجمن صنفی کارفرمایی مهندسان مشاور طراح و ناظر خوزستان محفوظ می باشد.